Kavanoz & Şişeler Bebekler İçin Mutfak Gereçleri Kalıplar Valrhona Çikolata Atölyemizden Mutfak Havluları & Önlükler

 

 
  Satış Sözleşmesi

Alamutfak.com internet sitesinden (AlaMutfak) alışveriş yapan tüzel veya gerçek kişiler (Alıcı) aşağıdaki koşulları peşinen kabul etmiş sayılır.

AlaMutfak.com dan kredi kartı (Visa ve MasterCard) ve banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Siparişler havale hesabımıza ulaştığı ve/veya kredi kartı hesabından sipariş tutarı bloke edildiği zaman işleme alınır. Havalesi 5 iş günü içerisinde yapılmayan siparişler iptal edilir.

Banka havalesi ile yapılan ödemelerde açıklama bölümüne sipariş numarası yazılmalıdır.

Tüm siparişler ve değişimler fatura eşliğinde teslim edilir. Dolayısıyla, değişim talebi esnasında ürünün yanında faturanın da tarafımıza gönderilmesi zorunludur. İade taleplerinde de ürünle birlikte faturanın tarafımıza gönderilmesi gereklidir.

Siparişin verildiği tarihte oluşan beklenmeyen ve tarafların kontrolleri dışında gelişen olaylar (doğal afet, savaş, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev/lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde arıza vs.) dolayısıyla tarafların üstlendikleri yükümlülükleri yerine getirememe durumlarında taraflar birbirlerini haberdar edecektir. Olayların devamından dolayı taraflar yerine getiremedikleri yükümlülüklerden sorumlu tutulmayacaktır.

Siparişte yer alan bir veya birden fazla ürünün gecikme veya iptal durumu var ise ile ilgili bilgi alıcıya e-posta yolu ile iletilir. İptal durumlarında kredi kartından bloke edilen tutar iade edilir.

Teslimat sırasında hasarlı olan ürünler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Sonrasında bu tutanak (212) 252 96 16 nolu faksa gönderilerek info@alamutfak.com adresine e-posta ile bildirilmelidir. Faks imkanı sözkonusu değilse tutanak numarası gönderilen e-postada belirtilmelidir. AlaMutfak.com ürünü imkan dahilinde en kısa sürede temin edip tekrar alıcıya ulaştıracaktır.

Hatalı ve/veya Eksik Teslimat: Kargodan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal kargo görevlisine zabıt tutturup, bizimle irtibata geçiniz. Kontrol edilmeden alınan paketlerden şirketimiz sorumlu değildir.

AlaMutfak.comda satışı yapılan tüm ürünlerin fiyatlarına resmi KDV oranları dahildir.

Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı özel kargo firmaları ile yapılmaktadır.

Alıcı aldığı ürünü 7 gün içinde, kullanmadan orijinal kutusunda zarar görmemiş şekilde, info@alamutfak.com adresine e-posta ile başvuruda bulunup iade etme hakkına yasal olarak sahiptir. İade esnasında fatura aslının ürünle birlikte ibrazı şarttır.

Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik ile tüketicinin cayma hakkı düzenlenmiş olup, söz konusu madde aşağıdaki gibidir:

Tanımlar
Madde 4- Bu Yönetmeliğin uygulanmasında

Tüketici: Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek ya da tüzel kişiyi ifade eder.


Cayma Hakkı
Madde 8 - Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının 7 günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcı veya sağlayıcıya aittir.


Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.


Malın teslimi sözleşmeye taraf olan tüketici dışında bir kişiye yapılsa dahi tüketici cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda satıcı malı 9 uncu maddenin dördüncü fıkrası hükmü uyarınca üçüncü kişiden teslim alır.


Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca tüketici, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz.


(Değişik fıkra: 09/10/2007- 26668 S.R.G Yön/5.md.) Satıcı veya sağlayıcının 6 ncı veya 7 nci maddede belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde, satıcı veya sağlayıcı en geç otuz gün içerisinde eksikliği giderir. Bu durumda yedi günlük süre, söz konusu eksikliğin giderildiğine dair bilginin yazılı olarak tüketiciye ulaştırıldığı tarihten itibaren başlar. Aksi takdirde, tüketici cayma hakkını kullanmak için yedi günlük süre ile bağlı değildir.


Tüketicinin ödediği bedel kısmen veya tamamen satıcı veya sağlayıcı tarafından ya da satıcı veya sağlayıcı ile kredi veren arasındaki anlaşmaya dayanılarak karşılanıyorsa, cayma hakkının kullanılması halinde, kredi sözleşmesi de hiçbir tazminat veya cezai şart tutarını ödeme yükümlülüğü söz konusu olmaksızın kendiliğinden sona erer. Ancak bunun için, cayma bildiriminin kredi verene de yazılı olarak iletilmesi gerekir.


Kampanya kapsamında satılan ürünler hiçbir suretle iade alınmamaktadır.

 
  Üye Girişi

  Çok Satanlar
Pyrex Cam Süt Taşı (Süt Taşırmaz)
Pyrex Cam Süt Taşı (Süt Taşırmaz)
Paşabahçe Cam Kavanoz, 1000 ml
Paşabahçe Cam Kavanoz, 1000 ml
Çikolata Parçacıklı Kurabiye (Chocolate Chip Cookie)
Çikolata Parçacıklı Kurabiye (Chocolate Chip Cookie)

  Tarif Defteri

Company : AlaMutfak.com
End Date : 28.03.2017
URL : https://www.alamutfak.com/
Address : Meşelik Sok. No:22
Telephone : Tel : (533) 470 46 66 veya (212) 252 96 17 Fax: (212) 252 96 16
Email Contact : info@alamutfak.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.


   
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.